BIEC: Bezrobocie będzie spadało wolniej niż przed rokiem

IAR
04-06-2008, 10:16

Coraz więcej czynników wskazuje na to, że  bezrobocie będzie w Polsce spadało wolniej niż przed rokiem - wynika z danych Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.

Wskaźnik Wyprzedzający Pracy informujący z wyprzedzeniem o zmianach w wielkości zatrudnienia i stopy bezrobocia w maju nie zmienił swojej wartości. Od roku spada zdecydowanie wolniej niż w latach 2006-2007.

W kwietniu bezrobocie spadło z 11,1 proc. do 10,5 proc.

Z danych BIEC wynika, że po krótkotrwałej poprawie w ubiegłych miesiącach w kwietniu pogorszyła się sytuacja finansowa przedsiębiorstw przemysłowych.

Analitycy Biura zwracają też uwagę, że istotną barierą w dalszym obniżaniu stopy bezrobocia może być struktura bezrobotnych. Zdecydowana większość z nich to osoby trwale pozostające bez pracy. Stąd też w ostatnich miesiącach liczba osób wyrejestrowujących się ze spisów bezrobotnych z powodu znalezienia zatrudnienia systematycznie obniża się. Bezrobotni to najczęściej osoby o niskich kwalifikacjach, często po pięćdziesiątce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / BIEC: Bezrobocie będzie spadało wolniej niż przed rokiem