Biedronka przejęła część sklepów REMA 1000

Paweł Janas
opublikowano: 27-11-2003, 00:00

Jeronimo Martins walczy o koszulkę lidera handlu detalicznego. Czas pokaże, czy przejęte sklepy ułatwią realizację tego celu.

Portugalska firma handlu detalicznego Jeronimo Martins (JM) przejęła 16 z 43 sklepów działających do tej pory w barwach REMA 1000. W lokalach wynajmowanych do tej pory przez sieć o norweskich korzeniach znajdą się sklepy Biedronka, należące do JM. Przedstawiciele firmy nie chcieli odpowiedzieć na pytanie, czy za tym krokiem przyjdą następne przejęcia.

— Na pewno chcemy zwiększać liczbę naszych placówek. Dalsze przejmowanie sklepów po Remie to jedna z możliwości — mówi Małgorzata Spychała, rzecznik Jeronimo Martins w Polsce.

Transakcji nie chcieli też skomentować przedstawiciele REMA 1000 Poland. Przypomnijmy, że latem pojawiła się informacja, że norweska sieć została przejęta przez zarejestrowaną na Cyprze firmę DRD Food Emporium.

Zagadkowa REMA

Tymczasem — wraz z nowymi 16 sklepami — sieć Biedronka liczy obecnie 658 placówek. Kilka miesięcy temu portugalska firma zapowiadała, że do 2009 lub 2010 r. zamierza mieć w Polsce 2000 obiektów.

— Na ten cel chcemy wydawać rocznie od 100 do 150 mln zł — zapewniał niedawno Alexandre Soares dos Santos, prezes grupy JM.

Co ciekawe, Portugalczycy podkreślali niedawno, że nie planują w Polsce żadnych zakupów konkurencyjnych sieci handlowych.

Konkurencja nie śpi

Właściciele Biedronki muszą liczyć się jednak z silną konkurencją. Niedawno niemiecki Plus Discount deklarował, że zamierza uruchomić 1000 placówek handlu dyskontowego. Nie zasypiają też gruszek w popiele francuski Leader Price czy niemiecki Lidl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Janas

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Biedronka przejęła część sklepów REMA 1000