Bielsko-Biała szuka inwestorów Trzy działki Planowane następne

Dominika Malik
16-11-2000, 00:00

Bielsko-Biała szuka inwestorów

Dziś w Bielsku-Białej mają odbyć się przetargi na trzy tereny, o łącznej pow. ponad 21 tys. mkw. Zarząd miasta liczy, że inwestorzy zagospodarują je najpóźniej do końca 2002 r.

Gmina Bielsko-Biała zamierza wystawić do sprzedaży trzy działki o łącznej pow. 21 tys. mkw. Jedna z nich położona jest w centrum miasta, natomiast dwie kolejne ulokowane są na jego obrzeżach.

— Niezbędnym warunkiem, który będą musieli spełnić inwestorzy, jest konieczność uzgadniania wszelkich spraw technicznych z wydziałem urbanistyki i architektury UM w Bielsku-Białej – tłumaczy Dorota Hałat z UM w Bielsku-Białej.

Trzy działki

Najdroższa z wystawionych do sprzedaży jest działka o pow. 4,8 tys. mkw., mieszcząca się w centrum miasta, przy ul. Babiogórskiej. Jej cena wywoławcza wynosi 1,9 mln zł. Plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje tam budowę stacji paliw wraz z infrastrukturą.

Drugi teren, o pow. 5 tys. mkw., mieści się w dzielnicy Stare Bielsko, między ul. Niepodległości a ul. Węglową. Jego cena wywoławcza wynosi ponad 1,7 mln zł.

— Nieruchomość tę chcemy sprzedać pod budowę obiektu, w którym świadczone będą usługi administracyjne, gastronomiczne lub motoryzacyjne — wyjaśnia Dorota Hałat.

Działka przy ul. Międzyrzeckiej ma pow. 11,3 tys. mkw. Jej cenę wywoławczą ustalono na 0,66 mln zł. Zarząd miasta zamierza pozyskać inwestora, który wybuduje tam obiekt przemysłowy.

Planowane następne

Po 28 listopada 2000 r. mają zostać ogłoszone kolejne przetargi na sprzedaż terenów, m.in. na działkę o pow. ponad 1,8 ha, leżącą przy Al. Gen. Andersa w bielskiej dzielnicy Kamienica. Cenę wywoławczą terenu, na którym ma zostać wybudowany obiekt usługowy, wyznaczono na 4,2 mln zł.

— Spodziewamy się, że przyciągnie on wielu inwestorów. Jego głównym atutem jest bowiem położenie między dwoma dużymi osiedlami: Beskidzkim i Troclikiem, które rozdzielone są Al. Gen. Andersa — mówi Dariusz Anacki z UM.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Malik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Bielsko-Biała szuka inwestorów Trzy działki Planowane następne