Bilionowe prognozy Boeinga

MIR
opublikowano: 30-01-2008, 00:00

W ciągu kilkunastu lat kraje Europy Środkowej i Wschodniej zamówią 450 samolotów za 30 mld USD.

W ciągu kilkunastu lat kraje Europy Środkowej i Wschodniej zamówią 450 samolotów za 30 mld USD.

Przedstawiciele Boeinga, producenta samolotów, uważają, że do 2026 r. branża liczy się z zapotrzebowaniem na 6,7 tys. maszyn. Wartość zamówień szacowana jest na 660 mld USD (1,62 bln zł).

Zdaniem Randiego Tinsetha, wiceprezesa ds. marketingu, do Europy Środkowej i Wschodniej powinno trafić 450 maszyn o wartości 30 mld USD (73,5 mld zł).

— Połowa zamówień będzie wynikała ze wzrastającego ruchu lotniczego, reszta z potrzeby wymiany floty — mówi Randy Tinseth.

Boeing przygotowuje harmonogram dostaw dreamlinerów (także dla LOT), których opóźnienie wynosi pół roku.

— Do końca pierwszego kwartału chcemy uzgodnić ostateczny harmonogram dostaw. Pierwsze dostawy dla linii planujemy na 2009 r. — zapewnia Randy Tinseth.

Opóźnienia skomplikowały plany otwarcia przez LOT połączeń na Wschód i obsługę lotów transatlantyckich.

Boeing podtrzymuje prognozy dotyczące rozwoju rynku w kierunku rozbudowy siatki połączeń, co wymagać będzie większej liczby samolotów, niekoniecznie tak dużych, jak oferuje Airbus.

— Nie ma mowy o konsolidacji rynku, a zapotrzebowanie na dowóz do portów przesiadkowych nie będzie tak duże, jak przewiduje Airbus — uważa Randy Tinseth.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu