Bioton bliżej Actavisu

AT
opublikowano: 28-09-2011, 00:00

Wola obu spółek jest, a umowy brak… Jest natomiast wniosek w UOKiK, który nie przekonuje analityków.

Bioton i Actavis złożyły w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek o zgodę na utworzenie joint venture pod nazwą Actavis- -Bioton z siedzibą w Szwajcarii. Ostateczne umowy nie zostały jeszcze podpisane. Zdaniem, Magdaleny Komarackiej, analityczki Ipopemy, sam wniosek nic nie znaczy.

— Było wiele przypadków, że mimo wniosku do transakcji nie doszło. To dość powszechna praktyka, ponieważ procedury trwają długo — mówi Magdalena Komaracka. Bioton zapewnia, że wola stron jest, a spółki negocjują szczegółowe warunki umowy. Źródło zbliżone do zarządu Actavisu to potwierdza.

- Negocjowane są szczegółowe warunki prawne. W ciągu dwóch tygodni transakcja powinna zostać sfinalizowana — mówi osoba zbliżona do zarządu Actavisu. Chodzi o współpracę w zakresie rozwoju i komercjalizacji insulin Biotonu, w tym analogowych, m.in. w Unii Europejskiej, USA i Japonii. Dotychczas Bioton zwodził inwestorów — w marcu podpisał z Islandczykami list intencyjny. Umowa, po przesunięciu terminu, miała zostać zawarta do 15 lipca. Do dziś nie wiadomo, na jakim etapie są rozmowy. Oficjalnie żadna ze spółek nie podaje możliwych terminów zawarcia umowy. ]

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy