Bioton ze stratą

ONO
opublikowano: 02-09-2009, 00:00

19,5 mln zł  — tyle pod kreską miał Bioton w II kw. Mogło być gorzej.

19,5 mln zł — tyle pod kreską miał Bioton w II kw. Mogło być gorzej.

Po półroczu producent insuliny ma już 39 mln zł straty wobec 18 mln zł przed rokiem. Tłumaczy to jednorazowymi kosztami, bez których wynik wynosi około zera. Straty byłyby jednak dużo wyższe, gdyby nie przychody finansowe (różnice kursowe, sprzedaż akcji HTL Strefa i odwrócenie niektórych odpisów).

W II kwartale sprzedaż grupy wzrosła do 79 mln zł z 74 mln zł w poprzednim, ale w całym półroczu (153 mln zł) i tak okazała się o 13 mln zł niższa niż rok wcześniej. I tu firma ma wytłumaczenie.

"Przychody przed rokiem zawyżyły jednorazowe transakcje, sprzedaży praw i urządzeń w Rosji" — pisze Janusz Guy w komentarzu.

Prezes zapowiada także na IV kwartał sprzedaż udziałów w Bioton Wostok i znalezienie na rynku rosyjskim partnera zbliżonego do pozyskanego w Chinach Bayera. Liczy też na dalsze obniżenie zadłużenia. Z obecnych 284 do 170 mln zł na koniec roku.

Inwestorzy zareagowali przeceną akcji Biotonu o 6,7 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ONO

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Bioton ze stratą