Birkart rozwija sieć

Marcin Bołtryk
opublikowano: 10-11-2005, 00:00

Operator logistyczny, firma Birkart Globistics, otworzył w Polsce własny oddział oferujący usługi w zakresie frachtu lotniczego i morskiego.

W nowym oddziale air+ocean w Warszawie Birkart Globistics oferuje międzykontynentalny transport lotniczy i morski, jak również logistykę dystrybucyjną oraz produkty związane z magazynowaniem.

— Już trzeci rok z rzędu notuje się dynamiczny rozwój polskiej gospodarki. Produkt krajowy brutto (PKB) w 2004 r. wzrósł o 5,4 proc., w 2005 r. natomiast należy liczyć się ze wzrostem blisko 5-procentowym. Członkostwo w UE wyraźnie popchnęło polską gospodarkę do przodu. Czerpią z tego korzyści firmy logistyczne, ponieważ producenci, dostawcy oraz przedsiębiorstwa handlowe coraz silniej uzależnieni są od efektywnych rozwiązań logistycznych — mówi Hauke Müller, regionalny dyrektor zarządzający Birkart Globistics air+ocean Europe.

W bieżącym roku Birkart Globistics stale umacniał swoją obecność na rynku światowym — w lipcu 2005 r. przedsiębiorstwo otworzyło własny oddział air+ocean w Mediolanie (Włochy) oraz w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie). Równolegle powstawały nowe filie Birkart Globistics w Chinach — stworzenie trzech kolejnych w tym kraju planowane jest jeszcze w tym roku.

— Niezależnie od tego, czy jest to Europa, Bliski czy Daleki Wschód — przy wyborze lokalizacji naszych oddziałów, oferujących usługi w zakresie frachtu lotniczego i morskiego, koncentrujemy się na centralnych regionach gospodarczych, gdzie istnieją warunki do perspektywicznego rozwoju, a tym samym konsekwentnie realizujemy naszą strategię rozbudowy sieci — dodaje Hauke Müller.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu