Bitcoin drożeje dzięki wzrostowi niepewności

opublikowano: 03-09-2019, 13:22

Rosnąca na świecie niepewność spowodowała wzrost popytu na bitcoina w ciągu ostatnich 24 godzin i powrót kursu kryptowaluty powyżej 10 tys. USD, pisze The Independent.

Bitcoin drożeje obecnie o 6 proc. do 10402 USD, podaje Coindesk. Kurs najpopularniejszej kryptowaluty rośnie dzięki doniesieniom o wprowadzeniu kontroli kapitału w Argentynie, czy zawirowaniach politycznych wokół brexitu w Wielkiej Brytanii.  

- Po słabym handlu podczas weekendu notowania bitcoina toczyły się przeciwnie do trendu w poniedziałek, szybko przełamując poziom 10 tys. USD i dochodząc do 10,5 tys. USD – powiedział The Independent Marcus Swanepoel, szef działającej na rynku kryptowalut firmy Luno. – Dzisiaj koncentracja będzie na Europie i wydarzeniach dotyczących brexitu, a także pogłębiającym się kryzysie w Argentynie – dodał.

Jego zdaniem, możliwy jest wzrost aktywności inwestorów z USA, bo wszystkie rynki są tam już otwarte, a wrzesień jest najaktywniejszym pod względem handlu miesiącem roku.

Bitcoin jest trzykrotnie droższy niż na początku tego roku, ale wciąż o połowę tańszy niż pod koniec 2017 roku, kiedy jego kurs bił historyczny rekord dochodząc prawie do 20 tys. USD. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Independent

Polecane