Bitcoin nadal wyraźnie tanieje, ale wrócił powyżej 60 tys. USD

opublikowano: 16-11-2021, 15:14

Kurs najpopularniejszej kryptowaluty odrobił część strat po spadku we wtorek najniżej od prawie trzech tygodni i ponad 10 proc. poniżej szczytu z 10 listopada, informuje Reuters.

Kurs bitcoina spadał we wtorek nawet do 58673 USD. Obecnie zniżkuje o 7,15 proc. i wynosi 60691 USD. 10 listopada sięgał prawie 69 tys. USD.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

- Spadek poniżej 60 tys. USD to zejście poniżej technicznego wsparcia na poziomie 62 tys., co oznacza, że kurs znalazł się w krótkoterminowym „niedźwiedzim” obszarze - powiedziała Reutersowi Sylvia Jablonski, szefowa inwestycji z Defiance ETFs w Nowym Jorku. – Następnym kluczowym poziomem wsparcia jest 58 tys. USD, ale myślę, że bitcoin byłby tu kupowany – dodała.

Z sondy przeprowadzonej wśród inwestorów przez BofA Securities wynika, że większość oczekuje utrzymania się kursu bitcoina w przedziale 50-75 tys. USD w okresie najbliższych 12 miesięcy. 59 proc. przyznaje jednocześnie, że na kryptowalucie jest bańka spekulacyjna.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane