Biznes narażony na atak

opublikowano: 04-12-2018, 22:00

Według wskazań Check Point najbezpieczniejszym obecnie miejscem na świecie pod względem zagrożeń ataków hakerskich jest Lichtenstein.

Stosunkowo dobra sytuacja jest również w Norwegii i Finlandii. Polska, która sklasyfikowana została na 16 miejscu w Europie, znalazła się w zestawieniu wyżej niż np. Czechy i Niemcy. Do czołówki jest jeszcze daleko. Analizy PwC z początku roku wskazują, że tylko 8 proc. rodzimych firm można określić jako dojrzałe w kwestii cyberbezpieczeństwa. Lukę w firmowych zabezpieczeniach stanowią m.in. urządzenia mobilne, z których korzysta 65 proc. krajowych przedsiębiorstw. Aż 57 proc. przedstawicieli biznesu uważa, że włamania do przenośnej elektroniki nie stanowią istotnego ryzyka dla ich organizacji (raport „Bezpieczeństwo technologii mobilnych” przygotowany przez KPMG).

12 mln Tyle ataków na użytkowników internetu notuje się dziennie na świecie. W stosunku do czerwca 2018 r. mamy do czynienia z 20-procentowym wzrostem — wynika z analiz Check Point.

25 Taką pozycję zajmuje obecnie Polska w globalnym rankingu cyberbezpieczeństwa.

38 proc. W przypadku takiego odsetka polskich firm za bezpieczeństwo infrastruktury informatycznej i informacji odpowiada prezes, w 36 proc. przypadków — pracownik działu IT (dane KPMG).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu