Biznes skorzysta

MK
opublikowano: 24-04-2009, 00:00

Pojawienie się w Polsce nowej waluty będzie znaczącym wydarzeniem szczególnie dla tych przedsiębiorstw, które prowadzą ożywiony handel i operacje finansowe na międzynarodową skalę, zwłaszcza z partnerami ze strefy euro.

Unijny pieniądz stanie się walutą kontraktów i płatności oraz walutą, w której mogą być zaciągane kredyty, jak również emitowane instrumenty dłużne. Znikną koszty transakcyjne, ponoszone dotychczas przy zakupie euro, a także te związane z operacjami zabezpieczającymi przed ryzykiem kursowym. Ponadto obniżą się koszty prowadzenia rachunków walutowych. Jednocześnie firmy będą mogły korzystać z atrakcyjniejszej cenowo oferty usług bankowych.

Inna korzyść z przyjęcia euro to większa przejrzystość cen. Dzięki temu polskim przedsiębiorcom łatwiej będzie wybierać zagranicznych dostawców i odbiorców. Porównywanie biznesowych ofert, wyrażonych w tej samej walucie, stanie się o wiele prostsze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu