Biznes typuje zwycięstwo z Ukrainą

opublikowano: 20-06-2016, 22:00

Bertus Servaas, lider Ligi Typerów, mierzy w skromne 1-0. Nie jest sam: 75 proc. graczy obstawia 3 punkty dla biało-czerwonych

Zmiany i wielkie niewiadome — to stały motyw Ligi Typerów „PB” z okazji EURO 2016, w której rywalizują tuzy polskiego biznesu. Po tym, jak trzech graczy (Bertus Servaas z kieleckiego Vive Group, Andrew Highcock, prezes Kompanii Piwowarskiej, oraz Mikołaj Placek, współwłaściciel Oknoplastu) trafiło z wynikiem meczu Polska — Irlandia Północna, bezbramkowy remis z Niemcami okazał się wynikiem, którego nasi spece nie przewidzieli. Zatem na dwoje babka wróżyła — jeśli ufać naszym fachowcom w białych kołnierzykach, mecz z Ukrainą powinien zakończyć się najpewniej jednobramkowym zwycięstwem biało-czerwonych.

Bertus Servaas, Vive Group
Zobacz więcej

Bertus Servaas, Vive Group Marek Wiśniewski

Pesymiści w odwrocie

Oczywiście zbieraliśmy typy jeszcze przed rozpoczęciem czempionatu, dlatego uczestnicy naszej zabawy nie mogli przewidzieć, że porażka z Ukrainą zepchnie nas zapewne w objęcia Szwajcarii, a zwycięstwo może grozić spotkaniem z potencjalnie mocniejszym teamem Cristiano Ronaldo. Z grona 17 typerów jedynie Dariusz Mioduski obstawiał naszą porażkę, choć trzeba przyznać, że współwłaściciel Legii od początku był pesymistą: przewidywał klapę reprezentacji Polski w fazie grupowej. Trzy osoby liczą na remis — w tej grupie są Grażyna Piotrowska-Oliwa, prezes Virgin, Sebastian Buczek, szef Quercus TFI (on też był grupowym pesymistą), oraz Janusz Kulik, członek zarządu REWE Group. Zwycięstwo Polski z Ukrainą? Pozytywnie na to pytanie odpowiedziało aż 13 graczy, czyli 76 proc. stawki. Najodważniej, bo 3 do 1 dla naszych, typuje Leszek Gierszewski, właściciel Druteksu. 2-0 przewiduje m.in. zwycięzca poprzedniej Ligi Typerów — Marian Owerko, współtwórca Bakallandu. Ten sam wynik intuicja podpowiada Mikołajowi Plackowi, Zbigniewowi Jakubasowi, właścicielowi grupy kapitałowej Multico, Józefowi Wojciechowskiemu z JW Construction oraz szefowi Kompanii Piwowarskiej.

Psikus Rumunów

Dzisiejszy mecz Polaków daje za trafiony typ 3 punkty do klasyfikacji generalnej i może w niej sporo namieszać. Już przedwczoraj, wobec zaskakującej dla naszych typerów grupowej klęski Rumunów, części stawki dopisaliśmy ledwie po punkciku za wytypowanie Francji jako zespołu awansującego z grupy A. „Trójkolorowych” w 1/8 finału widzieli wszyscy, ale Rumunię obstawili m.in. Highcock i Placek. Wiara w Szwajcarów opłaciła się natomiast Bertusowi Servaasowi, który został samodzielnym liderem z 5 punktami na koncie. Zresztą polsko-holenderski właściciel Vive Group, niespełniony napastnik (kontuzja kolana), na razie imponuje efektywną analizą. Już w meczu z Niemcami obstawiał remis, tyle że bramkowy. Na Ukrainę typuje skromne 1-0 dla Polski, a przy odrobinie szczęścia ma szansę na trafienie awansujących drużyn z pozostałych grup. Ale dopóki piłka w grze…

 Liga Typerów „PB”

czołówka klasyfikacji w punktach

1. Bertus Servaas: 5

2. Andrew Highcock, Mikołaj Placek: 4

3. Andre Gerstner, Piotr Osiecki, Leszek Gierszewski: 2

Manuel Rougeron Bartosz Świderek Marian Owerko Józef Wojciechowski Janusz Kulik Dariusz Mioduski Zbigniew Jakubas: 1

Zasady punktacji

Za każdy wytypowany zespół awansujący z danej grupy: 1 pkt. W pozostałych przypadkach — po 3 pkt. za prawidłowe wskazanie. Suma możliwych punktów do zdobycia: 33 pkt. W trakcie EURO 2016 przewidujemy pytania bonusowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karol Jedliński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu