Biznesmeni chcą przejąć klub i stadion we Wrocławiu

opublikowano: 22-04-2015, 19:36

Grzegorz Ślak, zarządzający majątkiem zmarłego Aleksandra Gudzowatego, oraz Andrzej Kuchar do niedawna właściciel piłkarskiej Lechii Gdańsk, złożyli oferty przejęcia klubu Śląsk Wrocław. Obaj mogą też zarządzać stadionem we Wrocławiu, informuje "Gazeta Wyborcza".

Jak poinformowała Barbra Zielińska-Mordarska, dyrektor wydziału komunikacji wrocławskiego urzędu miejskiego, transakcja zostałaby przeprowadzona na zasadzie przetargu. Dodała również, że wstępnie rozważane jest, by sprzedaż akcji piłkarskiego Śląska powiązać z zarządzaniem Stadionem Miejskim przez nowego właściciela klubu.

- Potwierdzam, że grupa Bartimpex, którą reprezentuję, złożyła do władz Wrocławia zapytanie, czy możliwe jest kupienie stu procent akcji Śląska - powiedział Grzegorz Ślak w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”.

Dodał, że ma pomysł na zarządzanie klubem, ale uważa, że do Śląska trzeba będzie dokładać jeszcze przez trzy lata.

Grzegorz Ślak jest prezesem Wratislavii-Bio. Największym udziałowcem spółki jest Akwawit-Polmos, należący do Bartimpeksu, który w 80 proc. jest kontrolowany przez Tomasza Gudzowatego. Rodzina Gudzowatych kontroluje też bezpośrednio 31 proc. udziałów we Wratislavii-Bio.

Miasto w Śląsku ma niespełna 49 proc. akcji. Pakiet większościowy posiada trzech innych współudziałowców z firm: Hasco-Lek, PB Inter-System SA oraz Supra Invest SA, które niedawno utworzyły Wrocławskie Konsorcjum Sportowe.

Nad przejęciem Śląska zastanawia się też Andrzej Kuchar, wrocławski biznesmen, do niedawna właściciel piłkarskiej Lechii Gdańsk. Warunkiem jest zostanie właścicielem większościowym.

Gdy w kwietniu 2014 r. Wratislavia-Bio wprowadzała na Catalyst obligacje, Grzegorz Ślak, prezes spółki, był pracownikiem Tomasza Gudzowatego. Obecnie jest jego wspólnikiem.
Zobacz więcej

WSPÓLNICY:

Gdy w kwietniu 2014 r. Wratislavia-Bio wprowadzała na Catalyst obligacje, Grzegorz Ślak, prezes spółki, był pracownikiem Tomasza Gudzowatego. Obecnie jest jego wspólnikiem. ARC

Więcej na łamach "Gazety Wyborczej".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Biznesmeni chcą przejąć klub i stadion we Wrocławiu