BlackRock nie widzi zainteresowania kryptowalutami

opublikowano: 17-07-2018, 22:00

Gigant rynku zarządzania aktywami nie będzie generował popytu na kryptowaluty, bo jego klienci nie są nimi zainteresowani, twierdzi Larry Fink, prezes towarzystwa BlackRock.

— Nie wierzę, że jakikolwiek klient szukałby ekspozycji na kryptowaluty. Nie słyszałem o żadnym kliencie, który powiedziałby: chcę w to wejść — dodał Larry Fink.

Oznacza to, że nawet minimalna część z 6,3 bln USD nie jest zainwestowana w kryptowaluty. Pokazuje także, że największe instytucje wciąż sceptycznie oceniają stanie się przez nie prawdziwą klasą aktywów. Larry Fink przyznał jednocześnie, że BlackRock bada kryptowaluty i analizuje, czy staną się legitymizowaną alternatywą dla gotówki. Ujawnił, że BlackRock nie ma infrastruktury pozwalającej kupować lub sprzedawać wirtualne pieniądze czy też kontrakty terminowe na nie. Zapytany, czy czuje potrzebę bycia przygotowanym na pojawienie się klientów pragnących ekspozycji na rynek kryptowalut, Larry Fink powiedział, że „w tym momencie nie”. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy