Blaski, cienie i mity kobiecego biznesu [PODCAST]

opublikowano: 16-12-2022, 06:00
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Czy Polki są aktywne zawodowo? Jak wspierać kobiecą przedsiębiorczość? I dlaczego powinniśmy mówić prezeska, a nie prezes – o tym rozmawiamy w najnowszym odcinku podcastu Puls Biznesu do słuchania.

W czwartek Puls Biznesu opublikował wyniki 12. edycji rankingu 100 Kobiet Biznesu oraz towarzyszącego mu plebiscytowi czytelników na Kobietę Biznesu 2022 r. Historia każdej laureatki to potężna dawka inspiracji, także dla nas, by kontynuować misję wspierania przedsiębiorczych kobiet. Z jednej strony widzimy wyraźnie, że sytuacja pań znacząco się poprawiła, z drugiej — wciąż niewiele kobiet dochodzi do najwyższych stanowisk. Wokół sytuacji kobiet na rynku pracy jednocześnie narosło trochę mitów. Jaka jest obecnie sytuacja Polek w biznesie. Czy różnica w wynagrodzeniach wciąż istnieje? Jak sobie radzą w biznesie. Czy różnią się od mężczyzn w sposobie zarządzania? Co zrobić, żeby więcej kobiet piastowało najwyższe stanowiska? O tym rozmawiamy w dzisiejszym podcaście. Nie zabraknie też tematu, który wywołuje wiele dyskusji: czy kobieta na najwyższym stanowisku w firmie to po prostu prezes, pani prezes czy może prezeska.

Wszystkie odcinki „Pulsu Biznesu do słuchania” są dostępne na stronie pb.pl/dosluchania oraz w aplikacjach podcastowych, m.in. na Spotify i Apple Podcasts, SoundCloud.

Goście:

Ignacy Morawski, Puls Biznesu

Małgorzata Bieniaszewska, MB Pneumatyka

Kinga Piecuch, HPE

Agnieszka Konarzewska, BNP Paribas

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane