Błędy młodych matek

opublikowano: 14-05-2019, 22:00

Pierwsze dziecko to wyzwanie, również finansowe. Zwłaszcza dla milenialsów, którzy — jak wynika z badań — mają o wiele mniej stabilną sytuację finansową niż poprzednie pokolenia.

Portal MarketWatch ma przestrogę dla młodych matek i ujawnia, co może wyrządzić największą krzywdę w ich domowym budżecie. Powołuje się na firmę ubezpieczeniową MassMutual, która zadała im pytanie: „Jaki największy błąd finansowy popełniłaś, gdy po raz pierwszy zostałaś mamą?”. Błąd numer jeden to „niekontrolowane i za duże wydatki na niepotrzebne rzeczy, np. dodatkowe ubranka, zabawki i gadżety”. Aż 40 proc. kobiet po urodzeniu pierwszego dziecka dało się ponieść emocjom i kupowało produkty lub usługi, które były zbędne. 16 proc. przyznało, że dziecko nie powstrzymało ich przed dawnym stylem życia i wydawaniem pieniędzy na rzeczy i przyjemności, bez których można się obyć, np. wyjście do restauracji, zabiegi kosmetyczne i nowe ubrania. 15 proc. żałuje, że nie zaoszczędziło pieniędzy np. na edukację dziecka (w USA koszt czteroletniej nauki w college’u sięga średnio 174 tys. USD). Jedna czwarta stwierdziła, że nie popełniła żadnych finansowych błędów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy