BM BPH: wzrosty na GPW tylko na początku sesji

Biuro Maklerskie Banku BPH
opublikowano: 31-01-2002, 09:04

Na początku dzisiejszej sesji należy oczekiwać umiarkowanych wzrostów a w dalszej części osłabienia rynku. Wczorajsze decyzje FED’u i RPP nie były zaskoczeniem. Zgodnie z oczekiwaniami RPP obniżyła stopy NBP w tym najważniejszą interwencyjną o 150 p.b. natomiast FED pozostawił bez zmian stopy procentowe. Wpływ tych dwóch decyzji na inwestorów był jednak odmienny.

Na początku dzisiejszej sesji należy oczekiwać umiarkowanych wzrostów a w dalszej części osłabienia rynku. Wczorajsze decyzje FED’u i RPP nie były zaskoczeniem. Zgodnie z oczekiwaniami RPP obniżyła stopy NBP w tym najważniejszą interwencyjną o 150 p.b. natomiast FED pozostawił bez zmian stopy procentowe.

Wpływ tych dwóch decyzji na inwestorów był jednak odmienny. Informacja o decyzji RPP jedynie na krótko poprawiła nastroje inwestorów. Znacznie większy optymizm pojawił się na GPW po zaskakującej informacji o wzroście PKB USA w IV kw. ubiegłego roku. Natomiast na rynki akcji USA decyzja FED’u o pozostawieniu stóp procentowych bez zmian wpłynęła bardzo pozytywnie, odmiennie od informacji o wzroście PKB w IV kwartale, która została początkowo zignorowana przez inwestorów za oceanem. Wczorajsze spadki na GPW były w znacznym stopniu ograniczone przez decyzje RPP i dane o PKB USA. Nastawienie inwestorów co do dalszego rozwoju wydarzeń na GPW jest bardzo ostrożne. Wczoraj po raz kolejny na sesji spadkowej wzrosły obroty na rynku. Wydaje się, że do zakończenia korekty jest potrzebny silniejszy czynnik fundamentalny. Przy braku nowych okoliczności rynkowi grozi dalsza kontynuacja korekty styczniowych wzrostów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Biuro Maklerskie Banku BPH

Polecane