Boeing 737 MAX „zaprojektowany przez klaunów”

opublikowano: 10-01-2020, 07:23

Boeing opublikował setki wewnętrznych wiadomości wymienianych przez pracowników spółki, w których znalazły się krytyczne komentarze dotyczące samolotu 737 MAX, informuje Reuters.

W jednej z wiadomości pracownik koncernu napisał, że Boeing 737 MAX został „zaprojektowany przez klaunów zarządzanych przez małpy”. W innych znalazły się sugestie omijania regulacji, a także wyśmiewania samolotu, firmy, Federalnej Agencji Lotniczej (FAA) i zagranicznych organów nadzoru lotniczego, pisze Reuters. W jednej z wiadomości, przesłanej 8 lutego 2018 roku, na osiem miesięcy przed pierwszą z dwóch katastrof, które doprowadziły do uziemienia Boeingów MAX 737, jeden z pracowników pyta drugiego „czy wsadziłby swoją rodzinę do MAX-a”.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

- Ja, nie – stwierdził, a jego rozmówca przyznał, że też by tego nie zrobił.

Ujawnienie wiadomości, które Boeing tłumaczy potrzebą transparentności w relacjach z Federalną Agencją Lotniczą, może pogłębić kryzys, w którym znalazł się koncern, bo pokazuje agresywną politykę cięcia kosztów i braku szacunku do FAA. 

Boeing poinformował, że opublikowana wewnętrzna komunikacja pracowników „nie odzwierciedla tego, jaką spółką jesteśmy i jaką chcemy być i są totalnie nie do zaakceptowania”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA