Boeing chce przenieść centralę bliżej Waszyngtonu

Tadeusz Stasiuk, Bloomberg
opublikowano: 05-05-2022, 21:46
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Koncern Boeing, największy amerykański producent samolotów i jeden z głównych graczy w sektorze obronnym zamierza przenieść swoją główną siedzibę z Chicago. Chce być bliżej „stolicy” gdzie zapadają najważniejsze decyzje m.in. o kontraktach zbrojeniowych, informuje Bloomberg.

Matthew Lloyd

Boeing już w 2020 r. anonsował, że jest otwarty na zmianę centrali, z biurowca w Chicago, który służy mu już od blisko dwóch dekad. Spekuluje się, że celem może być nowy budynek w Arlington z widokiem na Pentagon, czyli siedzibę amerykańskiego Departamentu Obrony.

Jak podaje Bloomberg, ewentualna przeprowadzka do stolicy zbliżyłaby Boeinga do rywali w dziedzinie obrony, takich jak Lockheed Martin, Northrop Grumman i General Dynamics.

Przez niemal cały wiek główną siedzibą Boeinga było rodzime Seattle i dopiero w jakiś czas po przeprowadzonej w 1997 r. fuzji z McDonell Douglas przeniósł centralę do Chicago.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane