Czytasz dzięki

Boeing zamierza do maja wznowić produkcję 737 MAX

opublikowano: 25-03-2020, 11:45

Amerykański producent samolotów, koncern Boeing planuje do maja wznowić produkcję flagowego modelu 737 MAX, donosi Reuters powołując się na źródła związane ze sprawą.

Problemy z  produkcja najlepiej sprzedającego się modelu trwają już od około roku i były następstwem, podobnie jak uziemienie floty tych maszyn przez przewoźników, dwóch następujących w niespełna pół roku tragicznych katastrof samolotów tego modelu.

Boeing 737 Max w fabryce Boeinga w Renton w stanie Waszyngton
Zobacz więcej

Boeing 737 Max w fabryce Boeinga w Renton w stanie Waszyngton fot. REUTERS/Lindsey Wasson/File Photo/Forum

Jedno ze źródeł branżowych podało, że Boeing poprosił niektórych dostawców o przygotowanie się do dostawy części dla 737 w kwietniu. Z kolei inna osoba twierdzi, ze rozpoczęcie produkcji planowane jest na maj. Jeszcze inne źródło agencji Reuters poinformowało, że epidemia koronawirusa zburzyła plany producenta, który  początkowo miał  nadzieję na kwiecień, ale termin ten stał się nierealny i przesunął go na maj.

W miniony poniedziałek Boeing poinformował, że począwszy od środy wstrzyma produkcję w swoich obiektach w stanie Waszyngton, aby zmniejszyć ryzyko infekcji koronawirusa.

Firma ubiega się o 60 mld USD amerykańskiej pomocy rządowej na wsparcie swoich finansów i zniszczonego amerykańskiego łańcucha dostaw dla przemysłu lotniczego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy