BofA ML obniżył prognozę wzrostu PKB dla USA

ISBNews
22-01-2016, 15:42

Bank of America Merrill Lynch obniżył prognozę tegorocznego wzrostu PKB dla USA do 2,1% z 2,3%, podał bank.

"Obniżamy naszą prognozę dla wzrostu PKB w 2016 r. z 2,3% do 2,1% w otoczeniu słabych odczytów makroekonomicznych i spadku optymizmu inwestorów" - czytamy w raporcie banku "Global Economic Weekly".

USA, flaga
Zobacz więcej

USA, flaga

ARC

"W świetle wciąż rozczarowujących danych na temat wydajności i siły roboczej, obniżamy także nasze szacunki potencjalnego wzrostu PKB na następne pięć lat z 2% do 1,7%" - podano także. 

Według banku inwestycyjnego, juan osłabi się wobec dolara o kolejne 10%, ale to nie powinno mieć wpływu na ceny na rynkach rozwiniętych. "Chiny napędzają globalną deflację nie za pośrednictwem kursu juana, ale z powodu niższego popytu powodującego przecenę surowców oraz powiększanie się luki globalnego PKB" - czytamy dalej. 

Wzrost gospodarczy w 2016 r. w strefie euro wyniesie 1,5% wobec 1,7% oczekiwanych wcześniej, a w przyszłym roku wzrośnie do 1,6% (wcześniej prognozowano 1,8%), podał również bank.  

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / BofA ML obniżył prognozę wzrostu PKB dla USA