Czytasz dzięki

Borys: już 184 duże firmy zgłosiły się do programu Tarcza PFR

  • PAP
opublikowano: 18-06-2020, 12:53

Już 184 duże firmy zgłosiły się do programu Tarcza PFR - poinformował w czwartek na Twitterze prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

"W tydzień od startu programu już 184 firmy zgłosiły się do Grupy PFR o pomoc publiczną z Tarczy Finansowej PFR dla Dużych Firm. W pierwszej kolejności wsparcie udzielane jest firmom z największym zatrudnieniem i najtrudniejszą sytuacją płynnościową" - napisał Paweł Borys.

Paweł Borys
Zobacz więcej

Paweł Borys fot. Marek Wiśniewski

Tarcza Finansowa PFR dla dużych firm ruszyła 9 czerwca, a wartość wsparcia to 25 mld zł. Będą mogły skorzystać przedsiębiorstwa zatrudniające powyżej 249 osób lub których obrót przekracza 50 mln euro i suma bilansowa 43 mln euro. Do programu dopuszczone są też średnie firmy, o ile zatrudniają powyżej 150 pracowników i ich obrót przekracza 100 mln zł. Warunkiem jest też to, że firmy te skorzystały z Tarczy Finansowej PFR dla małych i średnich firm.

Tarcza Finansowa PFR jest częścią rządowej tarczy antykryzysowej, której wartość to 100 mld zł. 

a0affcda-429f-11ea-b77f-2e728ce88125
Co tam, panie, w inwestycjach?
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE
Co tam, panie, w inwestycjach?
autor: Małgorzata Grzegorczyk
Wysyłany raz w miesiącu
Małgorzata Grzegorczyk
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane