BPS buduje siedzibę

ET
opublikowano: 15-07-2011, 00:00

Centrala powstaje w sąsiedztwie biurowca Getinu. Spółdzielcy wydadzą na nią 97 mln zł.

Centrala powstaje w sąsiedztwie biurowca Getinu. Spółdzielcy wydadzą na nią 97 mln zł.

Siedem pięter w górę i trzy poziomy pod ziemią, 10 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej i 130 miejsc parkingowych — tak będzie wyglądała siedziba Banku BPS, który stoi na czele największego zrzeszenia banków spółdzielczych. Otwarcie centrali zaplanowano na lipiec 2013 r. Adres: Warszawa, ul. Grzybowska 81. Tak też nazywa się spółka, która budynek kupuje od generalnego wykonawcy giełdowego Unibepu, który z kolei w lutym kupił projekt od dewelopera De Point z grupy Pekaesu. Spółka Grzybowska 81 należy do BPS Nieruchomości, dziewiątej już spółki, która wypączkowała ze spółdzielczej grupy bankowej. Są w niej już m.in. spółka leasingowa, centrum rozliczeń kartowych, dom maklerski, spółka windykacyjna.

Wartość transakcji to 104 mln zł brutto (97,3 mln zł netto). Budynek niemal w całości zajmie bank, który obecnie wynajmuje nieruchomość. Inwestycja powstaje w sąsiedztwie kompleksu biurowego, które dla swoich spółek buduje Leszek Czarnecki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu