BPSC ma umowę ze STA

Małgorzata Zdunek
29-06-2001, 00:00

BPSC ma umowę ze STA

Spółka BPSC z Chorzowa, działająca w branży IT, rozpoczęła wdrażanie systemu Impuls BPSC w spółce Stalexport- -Transroute Autostrada. Termin zakończenia prac wyznaczono na czwarty kwartał 2001 r. Inwestycja ma wspomóc zarządzanie płatnym odcinkiem autostrady A-4, łączącym Katowice z Krakowem.

Spółka Biuro Projektowania Systemów Cyfrowych z Chorzowa, specjalizująca się w świadczeniu usług w zakresie wdrożeń systemów, dostarczania sprzętu oraz infrastruktury sieciowej, rozpoczęła wdrożenie systemu Impuls BPSC w firmie Stalexport-Transroute Autostrada. Firmy zdecydowały się nie ujawniać wartości inwestycji. Wiadomo jedynie, że średnia wartość kontraktu w BPSC wynosi 250 tys. zł.

System Impuls BPSC obejmuje 13 stanowisk roboczych w modułach: finanse-księgowość, kadry- -płace, środki trwałe, gospodarka materiałowa oraz system wspomagania decyzji. Wdrożenie w STA ma na celu nie tylko usprawnienie zarządzania ruchem na płatnym odcinku autostrady A-4, łączącej Katowice z Krakowem. Pomoże utrzymać wyposażenie autostrady w odpowiednim stanie technicznym, jak również wesprze zarządzanie i doradztwo w kwestii przyszłych remontów i napraw nawierzchni.

— Prace wdrożeniowe mają potrwać około pół roku, więc ich zamknięcia można się spodziewać w czwartym kwartale 2001 r. — mówi Barbara Paluch ze STA.

Po zakończeniu wdrożenia zarząd STA dysponować ma również możliwością sporządzania prognoz finansowych i szczegółowych raportów, dotyczących różnych obszarów działalności spółki.

BPSC powstało w 1988 r. jako firma, oferująca autorskie oprogramowanie finansowo-księgowe. Dotąd oprogramowanie BPSC zostało zainstalowane w blisko 1 tys. przedsiębiorstw, m.in. w spółce Zasada, Mostostal Holding i Naftobudowie. Spółka zatrudnia obecnie 120 osób. W 2000 r. firma podpisała 18 umów, w ramach których zrealizowała 25 projektów wdrożeniowych, m.in. w Mokate, Arena.pl, Manuli Auto Polska, Grupie ERG i Wojskowych Zakładach Motoryzacyjnych.

Najpoważniejszym rywalem BPSC jest wrocławska firma Teta, specjalizująca się w oprogramowaniu wspomagającym zarządzanie. Spółka działa również na rynku śląskim poprzez centrum wdrożeniowe w Częstochowie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Zdunek

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BPSC ma umowę ze STA