Brainly.com pozyskał pół miliona USD na rozwój

opublikowano: 14-09-2012, 00:00

Polska grupa serwisów edukacyjnych dostała zastrzyk finansowy od funduszu VC Point Nine Capital i inwestorów prywatnych.

Firma Brainly.com specjalizuje się w tworzeniu serwisów social learningowych, w których uczniowie pomagają sobie w nauce i zadaniach domowych, dzielą się wiedzą, doświadczeniem i nawiązują nowe znajomości. Zaczęło się od portalu edukacyjnego zadane. pl, który wystartował we wrześniu 2009 r.

Do niego doszło pięć kolejnych — Znanija.com (Rosja i Ukraina), E-Aufgabe. de (Niemcy), Misdeberes.es (Hiszpania i kraje hiszpańskojęzyczne), NosDevoirs.fr (Francja) oraz Eodev.com (Turcja). Firma nie zamierza na tym poprzestać i już szykuje kolejne serwisy. W realizacji tych planów pomoże 500 tys. USD, które Brainly. com pozyskał od funduszu VC Point Nine Capital i grupy inwestorów prywatnych. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na wejście na nowe rynki i uruchomienie produktów mobilnych. Już teraz serwisy Brainly.com mają ponad 7 mln unikalnych użytkowników w 17 krajach.

— To finansowanie pozwoli nam rozwijać się jeszcze szybciej, aby praktycznie każdy uczeń na świecie miał możliwość korzystania z social learningu. Naszym celem jest pozycja lidera wśród serwisów edukacyjnych na każdym rynku, na którym jesteśmy lub będziemy — mówi Michał Borkowski, jeden z założycieli Brainly.com. Serwisy firmy są skierowane do młodzieży szkolnej, rodziców, nauczycieli i pasjonatów edukacji. Użytkownikom dają możliwość indywidualnego rozwoju i szlifowania wiedzy z każdego przedmiotu szkolnego na każdym etapie nauki.

— Jesteśmy pod wrażeniem tego, co team Brainly.com osiągnął do tego czasu, jak też ich wizji tego, jak edukacja ma wyglądać w przyszłości i jaką rolę chcą w niej pełnić. Dlatego jesteśmy dumni z tego, że wspieramy ich misję — mówi Paweł Chudziński z Point Nine Capital. Otrzymane fundusze w pierwszej kolejności pójdą na stworzenie nowych wersji językowych serwisów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Brainly.com pozyskał pół miliona USD na rozwój