Brakuje chętnych na Fort Groty III
Pomimo szerokiej akcji promocyjnej nie udało się rozstrzygnąć drugiego przetargu ogłoszonego przez Agencję Mienia Wojskowego na sprzedaż Fortu Groty III, położonego przy ul. Lazurowej. Nie wpłynęły żadne propozycje zakupu tej nieruchomości.
Obecnie AMW zmieniła formułę sprzedaży obiektu położonego na terenie Gminy Warszawa Bemowo.
Chętni do przejęcia nieruchomości zaproszeni zostaną do otwartych negocjacji cenowych. Jednocześnie ze zmianą formy poszukiwania agencja podjęła decyzję o zmianie ceny wywoławczej nieruchomości, która wcześniej była ustalona na poziomie około 6,9 mln zł, a obecnie wzrosła aż do 9 mln zł. Nie wiadomo tylko, czy podbijanie ceny na teren, którym nikt się nie interesuje, jest najlepszą formą szukania nabywcy.
Do nieruchomości na Bemowie rości sobie prawo urząd gminy dowodzący, że prawa Agencji Mienia Wojskowego do dysponowania spornym terenem wygasły w ubiegłym roku. Przedstawiciele władz Gminy Bemowo wystąpili nawet do ministra skarbu z wnioskiem o wstrzymanie niewłaściwych — ich zdaniem — działań warszawskiego oddziału Agencji Mienia Wojskowego.
Obie strony sporu ostrzegają potencjalnych inwestorów o możliwych komplikacjach, które może mieć nabywca z zagospodarowaniem tego terenu. Kwestie te jasno określa urząd Wojwódzkiego Konserwatora Zabytków, twierdząc, że jakiekolwiek inwestycje — szczególnie budowlane — które mogą obniżyć zabytkową wartość tego terenu i zlokalizowanych na nim fortyfikacji, nie mogą być realizowane (oddział AMW w Warszawie w zaproszeniu dla inwestorów jako jedną z możliwości wykorzystania nieruchomości sugerował zabudowę mieszkaniową).
Negocjacje w sprawie zakupu fortu przewidziano na czerwiec 2001 roku.