Brakuje tylko podpisu

MAKSYM FERENC
opublikowano: 18-01-2012, 00:00

UKRAINA — UNIA EUROPEJSKA

MAKSYM FERENC

prawnik kancelarii Chałas i Wspólnicy

Przed EURO 2012 temat wiz wjazdowych na Ukrainę występuje głównie w kontekście spodziewanych migracji kibiców. Akurat Polaków wizy nie obowiązują, ale w kontekście ogólnoeuropejskiej wymiany gospodarczej duże znaczenie mają zmiany wprowadzone przez ukraiński rząd. Przede wszystkim pojęcie „strona zapraszająca” zostało poszerzone o wszystkie odpowiednio zarejestrowane firmy ukraińskie, gdy wcześniej obejmowało wyłącznie przedsiębiorstwa wspólne lub zagraniczne. Podstawą wydania wizy krótkoterminowej moźe być m.in. umowa przewozu towarów i osób oraz licencja na przewozy międzynarodowe. Wystarczy także dokument, potwierdzający rejestrację inwestycji zagranicznej w wysokości nie mniejszej niż 50 tys. USD.

Są to konkretne kroki potwierdzające, że Ukraina od strony formalnej naprawdę jest gotowa do podpisania wynegocjowanej już umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. Biznes oczekuje na jej jak najszybsze sfinalizowanie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAKSYM FERENC

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu