Branża metalowa spotka się w Stuttgarcie

opublikowano: 09-08-2012, 00:00

Firmy z sektora obróbki metalu mogą wyjechać na giełdę kooperacyjną do regionu, który skupia 40 proc. europejskiej produkcji.

To będzie prawdziwe święto dla branży. Od 19 do 21 września przedsiębiorcy spotkają się na Międzynarodowych Targach Obróbki Metalu AMB 2012 w Stuttgarcie. Warto zaznaczyć, że w regionie Badenii-Wirtembergii, którego stolicą jest to miasto, skupionych jest ponad 40 proc. europejskiego przemysłu obróbki metali.

W promieniu 100 km od Stuttgartu ma też siedzibę ponad 45 proc. niemieckich zakładów z branży maszynowo-narzędziowej. Ośrodek Enterprise Europe Network (EEN) działający przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) zaprasza polskie firmy do udziału w piątej giełdzie kooperacyjnej zorganizowanej podczas targów AMB.

Promocja i kooperacja

— Dla przedsiębiorców udział w giełdzie da możliwość prezentacji własnych projektów, technologii, produktów i usług — zarówno w katalogu giełdy, jak i dla potencjalnych kontrahentów. Firmy będą też mogły poznać najnowsze technologie, produkty i rozwiązania z branży — mówi Magdalena Gephard z ośrodka EEN.

Giełda kooperacyjna jest przeznaczona dla przedstawicieli branży obróbki metalu i narzędzi precyzyjnych działających w sektorach m.in. maszyn do obróbki skrawaniem, obróbki ubytkowej, techniki pomiarowej i badania jakości.

Nie zabraknie też przedsiębiorców zajmujących się technologią użytkowania maszyn i narzędzi, oprogramowaniem, systemami komputerowych i urządzeń peryferyjnych oraz komponentami,elementami konstrukcji i podzespołami.

Oprócz uczestnictwa w giełdzie kooperacyjnej przedsiębiorcy wezmą też udział w warsztatach „Obróbka powierzchni przyjazna środowisku naturalnemu — koszty i efektywność wykorzystania zasobów”. Otrzymają bilet wstępu na targi AMB, a profil ich firmy zostanie umieszczony w drukowanym katalogu giełdy oraz w wersji online.

Pół godziny na spotkanie

Zainteresowane firmy powinny zapisać się na stronie https://connect.b2b-match. com/amb. Tu można znaleźć także katalog online z już zarejestrowanymi przedsiębiorstwami.

— Od pozostawienia zgłoszenia można wysyłać pytania do pozostałych uczestników z propozycją spotkania kooperacyjnego. Na kilka dni przed targami każdy uczestnik giełdy dostanie indywidualny harmonogram spotkań. Dojdzie do nich przy ponumerowanych stolikach od 19 do 21 września. Spotkania między dobranymi w pary firmami będą trwały po 30 minut — mówi Magdalena Gephard.

Organizatorzy nie wyznaczyli terminu przyjmowania zgłoszeń, co oznacza, że rejestrować się będzie można nawetw ostatnich dniach przed giełdą. Jednak lepiej zrobić to wcześniej, kiedy potencjalni kontrahenci mają jeszcze wolne terminy. Ostatnia edycja targów w Stuttgarcie w 2010 r. zgromadziła ponad 1,3 tys. wystawców i 86 tys. zwiedzających.

WIĘCEJ INFORMACJI

Magdalena Gephard Enterprise Europe Network przy PARP tel.: +48 22 432-87-05 e-mail: magdalena_gephard@parp.gov.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu