Branża rozkwita

opublikowano: 22-05-2015, 00:00

Rosną oczekiwania klientów wobec usług faktoringowych.

Wyznacznikiem zmian są deklarowane przez przedsiębiorców potrzeby. Jedną z nich jest łączenie kilku usług finansowania wierzytelności w jedno rozwiązanie. Znakiem przemian jest również znacząca przewaga popularności jednych produktów nad innymi. Ostatnio triumfy święci faktoring pełen, czyli bez regresu. — To uznane i akceptowane przez czołowe firmy prawne i audytorskie skuteczne narzędzie sprzedaży należności do faktora i przeniesienie na niego ryzyka niewypłacalności odbiorców. Korzystają z niego firmy, których głównym celem nie jest zdobycie w ten sposób finansowania bieżącej działalności, lecz aktywne zarządzanie strukturą bilansu — mówi Marta Ciemieniewska, dyrektor działu sprzedaży w mFaktoring. Coraz ważniejsze są tez sprawy związane z elektronicznym obiegiem dokumentów i wykorzystaniem systemów teleinformatycznych. Bez nowych technologii obsługa rozliczeń znacznie podrożyłaby koszty obsługi.

— Odpowiednie zintegrowanie systemów obsługi księgowej pozwala znacznie odciążyć pracowników księgowości i bezpiecznie zarządzać płynnością finansową firmy klienta. Coraz częściej klient może się spodziewać pytania o formaty plików, w jakich przesyła dane, lub o systemy księgowe, na jakich pracuje. Możliwość bezpośredniego połączenia z systemem firmy faktoringowej jest znacznym ułatwieniem dla wszystkich — podkreśla Grzegorz Pardela, dyrektor handlowy i członek zarządu Pragma Faktoring.

Coraz większą rolę ogrywają urządzenia z ekranem dotykowym (smartfon, tablet). Przedsiębiorcy coraz częściej sięgają do bankowości internetowej, aplikacji w chmurze. — Już 12 proc. faktur do finansowania w Idea Money jest zgłaszana poprzez urządzenie mobilne, głównie tablet lub smartfon — podaje Piotr Rogoziński, menedżerdziału projektów i IT w Idea Money. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Dobosiewicz

Polecane