Brytyjski bank zamroził konta 19 podejrzanych o terroryzm

Polska Agencja Prasowa SA
11-08-2006, 07:27

Londyński Bank of England zamroził w piątek rano konta 19 osób, zatrzymanych w związku z podejrzeniem o udział w ujawnionym w czwartek przez brytyjską policję spisku terrorystycznym, mającym celu wysadzenie samolotów lecących z Wielkiej Brytanii do USA. Bank podał też nazwiska 19 podejrzanych.

Londyński Bank of England zamroził w piątek rano konta 19 osób, zatrzymanych w związku z podejrzeniem o udział w ujawnionym w czwartek przez brytyjską policję spisku terrorystycznym, mającym celu wysadzenie samolotów lecących z Wielkiej Brytanii do USA. Bank podał też nazwiska 19 podejrzanych.

Brytyjski bank centralny podjął taką decyzję na wniosek resortu finansów, który z kolei oparł się na opinii służb bezpieczeństwa - wyjaśniono w Londynie w piątek rano. Zamrożono konta 19 z 24 podejrzanych o udział w spisku i zatrzymanych przez policję brytyjską. Jednocześnie zobowiązano inne banki na terenie Wielkiej Brytanii by sprawdziły czy osoby, których nazwiska podano w aneksie do decyzji resortu, nie posiadają rachunków w innych instytucjach finansowych i by ewentualnie także zamroziły takie konta.

Jak wynika z porannych informacji agencyjnych, osoby, których konta zostały zamrożone, to mieszkańcy Londynu - cała dziewiętnastka nosi muzułmańskie nazwiska jak np. Ahmed Abdula Ali, Cossor Ali, Khuram Shazad Ali, Nabeel Hussain, Tanvir Hussain, Umair Hussain, Umar Islam, Wassem Kayani, Abdullah Assan Khan itd.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Brytyjski bank zamroził konta 19 podejrzanych o terroryzm