Budowlanka wróciła do łask

To dobry czas na zakupy akcji wybranych spółek z mocno przecenionej branży, przekonują analitycy Ipopemy. Skutecznie.

Wczoraj WIG-Budownictwo, indeks grupujący 25 spółek z sektora budowlanego, rósł o 2,9 proc., zdecydowanie mocniej niż jakakolwiek inna branża i cały rynek (WIG zyskiwał skromne 0,4 proc.). W czołówce sesji były Trakcja (+13 proc.), Polimex (+6 proc.) i Elektrobudowa (+5 proc.), a wysokie obroty towarzyszące zwyżkom dwóch pierwszy firm mogły świadczyć o tym, że opinia Piotra Zielonki, od niedawna szefa analityków Ipopemy, nadal ma duże znaczenie dla zarządzających funduszami. Specjalista niejednokrotnie był przez nich wybierany na najlepszego polskiego analityka giełdowego.

Piotr Zielonka wydał wczoraj rekomendację „kupuj” dla Trakcji, której akcje wycenia na 1,39 zł — to ponad 60 proc. więcej od kursu na GPW. Zalecenie „kupuj” dotyczy też Elektrobudowy (cena docelowa to 165 zł, o 18 proc. więcej od ceny rynkowej) i Budimeksu (147,5 zł, to 35 proc. powyżej kursu). Rekomendacja dla Polimeksu brzmi… „sprzedaj”, a Piotr Zielonka uważa, że nie warto za akcje chwiejącego się giganta płacić więcej niż 0,1 zł. Na GPW kosztują 0,19 zł.

Faworytem analityka jest Trakcja, po której Piotr Zielonka spodziewa się systematycznej poprawy wyników finansowych. — Portfel zamówień Trakcji, wart około 4 mld zł, powinien pozwolić jej przetrwać na rynku, nawet jeśli w średnim terminie nie uda się pozyskać nowych, dużych kontraktów — uważa analityk Ipopemy. Jego zdaniem, fundusze powinny przeważać w portfelu akcje spółek z sektora budowlanego, a kluczem do sukcesu firm w obecnym otoczeniu makro jest dostęp do finansowania i gwarancji bankowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Budowlanka wróciła do łask