Buffett dołączył do Twittera

opublikowano: 02-05-2013, 21:01

Warren Buffett, legendarny inwestor-miliarder znany z niechęci do nowoczesnych rozwiązań technologicznych w końcu się przemógł i dołączył w czwartek do serwisu społecznościowego na Twitterze.

Jego pierwszą wiadomością  był komunikat „Warren is in the house” wysłany podczas panelu na temat roli kobiet w zarządzaniu  i przywództwie zorganizowanym przez magazyn Fortune na Uniwersytecie Nebraska w Omaha. Jego twitt spotkał się z ze sporym zainteresowaniem i w około godzinę po nadaniu, jego profil śledziło już ponad 59 tys. użytkowników serwisu.

Buffett, kóry jest prezesem funduszu Berkshire Hathaway dostępny jest pod adresem @WarrenBuffett dołączył tym samym do tak znanych postaci i celebrytów jak gwiazda muzyki pop Justin Bimber, czy współzałożyciel Microsoftu Bill Gates. W przypadku Biebera śledzi go na Twitterze ponad 38 mln użytkowników, a Gates’a około 11,1 mln.

Tak więc przed leciwym miliarderem jeszcze daleka droga.

„Witaj na Twitterze @WarrenBuffett” – napisał w odpowiedzi Gates, który z „wyrocznią z Omahy” grywa w karty. Dopisał też, że „To pierwszy w historii turniej brydża na Twitterze. Licytuję 3 kiery”.

Na pierwszego twitta odpowiedział również bank Goldman Sachs Group, który w trakcie kryzysu finansowego zwrócił się do Buffeta po zastrzyk gotówki. Napisał on: „Witamy Cię nasz przyjacielu”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane