Bullard: szczepionka pobudzi amerykańską gospodarkę

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 07-01-2021, 19:30

James Bullard, przewodniczący Banku Rezerw Federalnych z St. Louis uważa, że w bieżącym roku będziemy mieli do czynienia z kontynuacją ożywienia gospodarczego wspieranego przez ogromne programy stymulacyjne (pieniężne i fiskalne) i szczepienia przeciw Covid-19, informuje Reuters.

James Bullard, szef Fed z St. Louis
James Bullard, szef Fed z St. Louis
fot. Bloomberg

Myślę, że pandemia osłabnie w pierwszej połowie 2021 r. Szczepionka przeciw Covid-19 pojawiła się bowiem szybciej niż oczekiwano. Teraz ważne jest tempo jej dystrybucji – powiedział Bullard.

W jego opinii potencjał konsumpcji i środki do jej sfinansowania są nadal bardzo wysokie.

Bullard znany jest z optymistycznego nastawienia do gospodarki. Uważa, że przystosowała się ona do warunków pandemicznych lepiej niż się spodziewano.

Wsparcie ze strony rządu i władz monetarnych jest wyjątkowo skuteczne i skalibrowane na jeszcze większe zagrożenie niż to c czym mieliśmy na razie do czynienia – dodał przedstawiciel Fed.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane