BUR wyszkoli kadry

opublikowano: 09-01-2022, 20:00

Baza Usług Rozwojowych pomoże przedsiębiorcom i pracownikom rozwinąć kompetencje i poszerzyć wiedzę biznesową.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • Co oferuje BUR
  • Kto może skorzystać z usług BUR
  • Jakie kursy są najpopularniejsze wśród przedsiębiorców

W ubiegłym roku ze szkoleń z dofinansowaniem unijnym skorzystało 173 tys. właścicieli firm i ich pracowników. Oferuje je Baza Usług Rozwojowych (BUR), portal prowadzony przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Warto podkreślić, że w ubiegłym roku do systemu wpisanych zostało - i prezentuje tam swoje usługi - 650 nowych firm szkoleniowych i doradczych.

Z BUR mogą korzystać pracownicy i właściciele mikro, małych i średnich firm. Baza oferuje wachlarz usług szkoleniowo-doradczych. Przedsiębiorcy mogą zamówić tu nowe usługi, które będą odpowiadały na ich konkretne potrzeby.

– Szybko zmieniające się otoczenie biznesowe i rozwój technologii cyfrowych spowodowały, że pracodawcy nie nadążają z inwestycjami w poszerzanie kompetencji pracowników. Szefowie MŚP, którzy zdecydują się na wspomniane inwestycje, mogą liczyć na lepsze wyniki finansowe firm, gdy poprawi się koniunktura na rynku – mówi Aleksandra Berg-Koza, wicedyrektor departamentu rozwoju kadr w przedsiębiorstwach w PARP.

Najpopularniejsze szkolenia wśród przedsiębiorców i ich pracowników to: „Medycyna estetyczna i kosmetologia” (ok. 7,5 tys. zapisów), „Język angielski” (ok. 7 tys. zapisów), „Edukacja” (ok. 6,5 tys. zapisów), „Zarządzanie przedsiębiorstwem” (ok. 6,5 tys. zapisów) oraz „Medycyna” (ponad 5 tys. zapisów).

Na usługi BUR można zapisywać się na stronie: www.uslugirozwojowe.parp.gov.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane