Buy back w Novainvest do 29 lutego

KZ
28-02-2012, 10:56

Tylko do 29 lutego przyjmowane są deklaracje sprzedaży w ramach skupu akcji własnych spółki Novainvest.

Skup będzie realizowany po cenie ustalonej w granicach upoważnienia udzielonego przez NWZA Novainvest tj. za cenę nie niższą niż 0,60 zł i nie wyższą niż 3,00 zł za jedną akcję.

Tomasz Bartel, prezes Novainvest
Zobacz więcej

Tomasz Bartel, prezes Novainvest

Zarząd Novainvest nie wyklucza konwersji objętych akcji na obligacje korporacyjne.

- 29 lutego upływa termin przesyłania deklaracji sprzedaży akcji w ramach realizowanego skupu akcji własnych, po zakończeniu tego etapu przeanalizujemy deklaracje i przedstawimy akcjonariuszom szczegółowy harmonogram i proponowane warunki skupu. W chwili obecnej rozważamy zarówno skup akcji za gotówkę jak i konwersje akcji na obligacje, co w znacznej mierze uzależniamy od otrzymanych od akcjonariuszy propozycji sprzedaży - mówi Tomasz Bartel, prezes Novainvest.

Skup obejmie nie więcej, niż 1,6 mln akcji o łącznej wartości do 1 mln zł.

Na początku lutego Novainvest informowała o planach niepublicznej emisji dwuletnich obligacji na okaziciela o wartości do 3 mln zł, oprocentowanych na poziomie 14% rocznie. Jednostkowa cena emisyjna będzie równa wartości nominalnej tj. 1000 zł. Obligacje zostaną wprowadzone do obrotu na rynku Catalyst. Środki pozyskane z emisji zostaną przeznaczone na nowe projekty inwestycyjne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Buy back w Novainvest do 29 lutego