Bycze prognozy dla Apple’a

opublikowano: 13-06-2012, 00:00

SPÓŁKA DNIA

Kurs akcji Apple’a przebije „magiczny” poziom 1000 USD w okresie najbliższych dwóch lat, a wycena napędzana będzie ewentualnym wprowadzeniem na rynek iPhone’a 5 i Apple TV przed świętami Bożego Narodzenia — prognozują analitycy. Notowania amerykańskiego giganta wspierać będzie też zacieśnienie współpracy z China Mobile w sprzedaży urządzeń na największym rynku świata. — Nie mógłbym być bardziej „byczo” nastawiony do akcji Apple’a niż obecnie — twierdzi Brian White, analityk Topeka Capital Markets.

Jego zdaniem, inwestorzy z niecierpliwością czekać będą do września, bo wtedy zaprezentowany zostanie nowy iPhone 5. Spodziewać się można także prezentacji iPada mini i rozruchu Apple TV. White, który był pierwszym analitykiem prognozującym przebicie poziomu 1000 USD przez kurs Apple’a, podniósł cenę docelową z 1001 do 1111 USD. Wycena akcji Apple’a wzrosła od początku roku o 39 proc., do 572 USD. Zdaniem Scotta Sutherlanda, dyrektora zarządzającego Equity Research of Wedbush Securities, wartość spółki za 2 lata przekroczy 1 bln USD. — To spółka, której wskaźnik cena do zysku znajduje się poniżej 10, a zyski rosną w tempie co najmniej 20 proc. rocznie. Akcje Apple’a są tanie i jeśli firmie uda się wypełnić obietnice, kurs 800 USD jedynie przystankiem w ustanawianiu nowych szczytów — szacuje Sutherland.

Na razie jednak, jak wskazywała poniedziałkowa przecena, inwestorzy rozczarowali się ostatnią prezentacją spółki. Przedstawiła ona odświeżone modele laptopów MacBook Pro i MacBook Air oraz szczegóły systemów operacyjnych XMountain Lion i OS6.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu