Bydgoszcz napisała sobie ustawę

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski na spotkaniu z parlamentarzystami przedstawił projekt ustawy o powołaniu Bydgoskiego Związku Metropolitalnego.

To kolejne spotkanie, które prezydent organizuje kilka razy w roku, aby porozmawiać o ważnych dla miasta sprawach i wskazać te, których realizacja zależy od decyzji parlamentu i rządu. Jednym z tematów była właśnie ustawa metropolitalna. Projekt przekazano Tomaszowi Lasocie, przewodniczącemu Parlamentarnego Zespołu Ziemi Bydgoskiej. Podczas spotkania dyskutowano także o ulokowaniu w mieście węzła multimodalnego.

Zobacz więcej

Rafał Bruski GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), via Wikimedia Commons

- Bydgoszcz jest znakomicie usytuowana na mapie kraju, aby pełnić taką rolę dla Gdańska i Gdyni. Mamy połączenie kolejowe z portem w Gdyni. Linia tzw. francuska, biegnąca przez Maksymilianowo, będzie rozbudowana o drugi tor. Mamy połączenie drogowe: prace przy rozbudowie S5 są już widoczne. Mamy port lotniczy, czyli trzeci niezbędny element węzła. Ostatnim istotnym jego fragmentem jest żegluga rzeczna. Musimy jednak pamiętać, że aby przywrócić żeglowność na całej Wiśle, konieczne jest zbudowanie dziewięciu stopni wodnych podobnych do tego we Włocławku — mówił Roman Jasiakiewicz, radny sejmiku kujawsko-pomorskiego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Rafał Fabisiak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Bydgoszcz napisała sobie ustawę