Była minister robi zwrot w stronę biznesu

opublikowano: 30-01-2018, 22:00

Anna Streżyńska przeszła do biznesu i ze wspólnikami założyła spółkę MC2 Solutions. Pozostaje blisko technologii cyfrowych.

Była minister cyfryzacji, odwołana ze stanowiska przy ostatniej rekonstrukcji rządu, długo nie pozostawała bezczynnie. Właśnie objęła funkcję prezesa spółki MC2 Solutions. Utworzyła ją wspólnie z Arkadiuszem Szczebiotem i Robertem Kalbarczykiem, którzy również zostali „wyjęci” z nadzorowanego przez nią ministerstwa. W roli inwestora dołączyła do nich spółka Romaniuk Investments z siedzibą w Czechach.

Rynek IT jest bardzo konkurencyjny. Wygrać możemy dzięki własnym kompetencjom i wykwalifikowanemu, sprawdzonemu zespołowi, który ma doświadczenia zarówno z obszaru biznesu, jak też administracji, dzięki czemu rozumie potrzeby różnych użytkowników — podkreśla Anna Streżyńska, prezes spółki MC2 Solutions.
Zobacz więcej

PO STRONIE BIZNESU:

Rynek IT jest bardzo konkurencyjny. Wygrać możemy dzięki własnym kompetencjom i wykwalifikowanemu, sprawdzonemu zespołowi, który ma doświadczenia zarówno z obszaru biznesu, jak też administracji, dzięki czemu rozumie potrzeby różnych użytkowników — podkreśla Anna Streżyńska, prezes spółki MC2 Solutions. Marek Wiśniewski

Udziałami w nowym biznesie podzieli się po równo, a zajmą się realizacją projektów z zakresu nowych technologii, w tym sztucznej inteligencji, blockchainu i cloud computingu. Z jednej strony będą działać jako software house, z drugiej — firma konsultingowo-doradcza oraz szkoleniowa. Ich największym atutem mają być kompetencje.

— W obecnych czasach zespół zarządzający biznesem bywa ważniejszy od samego projektu, bo to głównie od niego zależy sukces przedsięwzięcia. Gdy mówimy o Annie Streżyńskiej, nie sposób nie wspomnieć o jej entuzjazmie wobec nowych technologii i wizjach, które wyróżniały ją na stanowisku ministra cyfryzacji — chwali wspólniczkę Viktor Romaniuk Wanli, założyciel Kinguin.net, platformy typu market place z rynku gier komputerowych, łączącej sprzedawców z kupującymi, który jest jednocześnie dyrektorem zarządzającym Romaniuk Investments.

— Wchodzimy na szybko rosnący rynek. Wszystkie wskaźniki dowodzą, że zwłaszcza w 2017 r. nastąpił wielki boom i coraz więcej zastosowań, zarówno realizowanych przez rządy, jak też biznes, w obszarze blockchainu sprawdza się i może być wykorzystywanych w sposób korzystny dla użytkowników, a także dla organizacji biznesowych — dodaje Anna Streżyńska.

Na początek firma planuje zatrudnić około 12 osób, będzie też współpracować z zespołem deweloperskim, który — co ciekawe — dał się szerzej poznać podczas jednego z hackathonów, czyli warsztatów programistycznych, wspieranych przez… administrację publiczną.

MC2 Solutions będzie szukać klientów głównie wśród średnich i dużych przedsiębiorstw, ale też jednostek publicznych. Zaangażuje się też w technologiczny rozwój platformy Kinguin o międzynarodowym zasięgu (obecnie najwięcej użytkowników platformy pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, Europy Zachodniej, Australii, Nowej Zelandii i Kanady), którą w najbliższym czasie czeka przejście na technologię blockchain. MC2 Solutions w tym procesie zapewni wsparcie technologiczne. Viktor Romaniuk Wanli informuje, że Anna Streżyńska wchodzi ponadto do rady nadzorczej spółki Team Kinguin (organizacja e-sportowa).

— E-sport jest dynamicznie rosnącym segmentem rynku, który obecnie potrzebuje jednak zaangażowaniaosób z wizją i profesjonalnym podejściem. W szerszym kontekście konieczne jest też wsparcie na poziomie regulacji prawnej, a także samej promocji — dodaje Viktor Romaniuk Wanli.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu