Bytom do restrukturyzacji

KZ
opublikowano: 28-01-2011, 00:00

Produkcją

Produkcją

garniturów zajmie się

nowa spółka zależna.

Spółka matka dbać będzie

o marketing i dystrybucję.

Śląska spółka odzieżowa po trzech kwartałach 2010 r. ma aż 22,2 mln zł straty netto. Receptą na powrót do rentowności ma być rozdzielenie działalności handlowej od produkcyjnej. Ta ostatnia zostanie przekazana do nowo założonego podmiotu, który przejmie też wszystkich dotychczas zatrudnionych pracowników.

"Restrukturyzacja umożliwi spółce zależnej koncentrację na wzroście skali produkcji, zwiększeniu poziomu wydajności pracy oraz optymalizacji kosztów wytworzenia i wykorzystania posiadanych aktywów" —napisano w komunikacie.

Zarząd Bytomia liczy, że pozwoli to na osiągnięcie oszczędności. Jakich? — tego nie oszacowano.

Spółka matka skoncentruje się natomiast na marketingu i promocji oraz pozyskiwaniu nowych klientów.

O przyjęciu planu restrukturyzacji formalnie zdecyduje NWZA, zwołane na 14 lutego.

Problemy Bytomia to m.in. konsekwencja chronicznego niedoboru kapitałów (dopiero 10 dni temu udało się sfinalizować prywatną emisję akcji o wartości 20 mln zł, którą objęli także obecni menedżerowie), a także nieudanych przejęć. W listopadzie 2010 r. kupiona dwa lata wcześniej spółka zależna Intermoda Fashion złożyła do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku. Drugi z przejętych w ostatnich latach podmiotów — Dolwis — w ubiegłym roku zawarł układ z wierzycielami. Długi firmy zamieniono na akcje, przez co udział Bytomia spadł z 99 do niespełna 18 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane