Calatrava Capital chce uratować Techmex inwestując 15 mln zł

KL
22-10-2010, 00:00

Fundusz chce kupić

Fundusz chce kupić

akcje upadłej spółki za

15 mln zł. Pod warunkiem,

że sąd zgodzi się

na upadłość układową.

Na rynku finansowym pojawiały się ostatnio informacje o funduszach., które chciałyby kupić Techmex. Padały nazwy Carlson Capital Partners, NFI Magna Polonia i Tar Heel Capital. Jednak o zainteresowaniu spółką poinformowała zupełnie inna firma — giełdowa Calatrava Capital, która deklaruje objęcie akcji za 15 mln zł w podwyższonym kapitale.

— Techmex ma bardzo interesujące aktywa związane z systemami GIS. Bardzo pasują do firmy Imagis, która od niedawna jest w naszej grupie — mówi Paweł Narkiewicz, prezes i akcjonariusz Calatrava Capital.

Twierdzi, że spółka cały czas rozgląda się za ciekawymi inwestycjami, a Techmex działa w bardzo interesującym i rentownym segmencie rynku.

— Na systemach GIS osiąga się znacznie lepsze marże, niż na dawnym biznesie Techmeksu, czyli na sprzęcie komputerowym — wyjaśnia Paweł Narkiewicz.

Fundusz (dawniej informatyczny IB System) o planach poinformował już zarząd Techmeksu oraz sąd. Bo to decyzja sądu zaważy na dalszych losach spółki. Calatrava Capital zaangażuje się w ratowanie Techmeksu pod warunkiem, że upadłość likwidacyjna zostanie zamieniona na układową.

Zarząd Calatrava Capital zapewnia, że zanim złożył oficjalną deklarację, dotyczącą zaangażowania w Techmex, zapoznał się z planem restrukturyzacji spółki na lata 2010-14 i biznesplanem, obejmującym uzasadnienie propozycji układowych. Pod uwagę brano także plan przychodów i źródeł finansowania, a także formalne deklaracje interesariuszy spółki, w tym pracowników i kooperantów biznesowych. Obecni akcjonariusze Techmeksu również zadeklarowali współpracę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Calatrava Capital chce uratować Techmex inwestując 15 mln zł