Cameron: moje serce nie pęknie jeśli wyjdziemy z UE

opublikowano: 30-09-2014, 19:33

Nie będę załamany, jeśli Wielka Brytania opuści Unię Europejską – stwierdził premier tego kraju David Cameron. W jego opinii, jak informuje Reuters, Unia nie reprezentuje interesów, które są istotne dla Zjednoczonego Królestwa.

Cameron, który obiecał renegocjowanie umów członkowskich z UE jeśli zostanie ponownie wybrany na szefa brytyjskiego rządu, zaoferował również przeprowadzenie referendum w 2017 r.  Cameron znajduje się pod silną presją ze strony Brytyjskiej Partii Niepodległości (UKIP), demonstrującej jawnie anty unijne nastawienie.

David Cameron, premier Wielkiej Brytanii
fot. Bloomberg

„Czuję się tysiąckrotnie mocniej związany z naszą Wielką Brytanią niż z Unią Europejską” – powiedział premier w wywiadzie dla radia BBC. Wyjaśnił, że co prawda opowiada się za pozostaniem Wysp w strukturach zreformowanej Unii Europejskiej po nowej obsadzie stanowisk w Brukseli, jednak „ten związek nie działa”.

„Opuszczenie UE nie złamałoby mi serca. To kwestia pragmatyczna, która sprowadza się do odpowiedzi na pytania, "co jest najlepsze dla Wielkiej Brytanii, jak wypracować najlepszy układ z Unią?"” – dodaje Cameron.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane