Carrefour i Cefic zaczynają budowę w Gliwicach

Agnieszka Janas
opublikowano: 31-01-2006, 00:00

Nie słabnie popularność jednego z najważniejszych miast Górnego Śląska. Obok dwóch obiektów w centrum powstanie trzeci, na obrzeżach.

W Gliwicach nastąpiło wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę centrum handlowego. Jest ono wspólnym przedsięwzięciem francuskiej sieci Carrefour Polska, właściciela hipermarketów Carrefour, supermarketów Champion i Globi oraz Cefic Polska, należącego do amerykańsko-francuskiej Grupy ERE/BEG.

Na terenie 9-hektarowej działki powstanie centrum handlowe o powierzchni 45 tys. mkw. Wartość inwestycji wynosi 200 mln zł. W obiekcie oprócz hipermarketu Carrefour (8 tys. mkw. powierzchnia sprzedaży) znajdzie się market budowlany Leroy Merlin oraz galeria handlowa licząca 13 tys. mkw. Carrefour zobowiązał się do wykonania na rzecz miasta przebudowy układu komunikacyjnego w okolicy centrum. Koszt tej części inwestycji szacowany jest na 25 mln zł. Projektem zarządza Cefic Polska, która zajmuje się również komercjalizacją powierzchni. Budować zaś będzie firma Budus Katowice, pod nadzorem BEG Ingenierie.

Centrum zlokalizowane jest na obrzeżach miasta. To już trzecie centrum handlowe zapowiadane przez deweloperów w tym mieście. Pozostałe dwa: Forum Gliwice oraz Focus Park mają być śródmiejskimi galeriami rozrywkowo-handlowymi. Uruchomienie centrum handlowego Carrefour będzie drugą inwestycją sieci w Gliwicach. W marcu 2007 r. firma planuje otwarcie hipermarketu w Forum Gliwice.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Janas

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Carrefour i Cefic zaczynają budowę w Gliwicach