Carrefour wprowadza się do Totala

opublikowano: 11-09-2019, 22:00

Sklepy franczyzowe francuskiej sieci zaczynają pojawiać się na stacjach Totala. Takich umów może być więcej.

Na długiej liście wyjątków od zakazu handlu w niedziele prominentne miejsce zajmują sklepy na stacjach paliw, których obroty od półtora roku wyraźnie rosną. Wyłączenie stacji spod zakazu sprawiło, że w takich miejscach chętniej otwierają placówki franczyzowe duże sieci handlowe. Szczególnie aktywny jest Carrefour, który ma kilkadziesiąt własnych stacji, ale uruchamia też sklepy u innych firm. W ostatnim miesiącu sklepy franczyzowe Carrefour Express pojawiły się na stacjach francuskiego koncernu Total w Stolnie i Strzyżawie w województwie kujawsko-pomorskim.

— W ciągu sześciu miesięcy planujemy otworzyć przynajmniej 10 sklepów Carrefour Express w wybranych punktach z logo marki Total — mówi Magdalena Myszczyszyn, dyrektor działu stacji i hurtu paliw Total Polska.

Total jest najmniejszym pod względem liczby stacji zagranicznym graczem na polskim rynku paliwowym. Zgodnie z danymi POPiHN na koniec czerwca tego roku miał w kraju 36 stacji. Do Carrefoura należą 43 stacje przymarketowe, sieć współpracuje też z niezależnym operatorem Avia, który ma 47 stacji.

— Stacje paliw stały się miejscem, gdzie można nie tylko zatankować paliwo, ale też zrobić codzienne zakupy, zjeść ciepły posiłek czy napić się kawy. Ponadto są otwarte siedem dni w tygodniu, do późnych godzin wieczornych, a często przez całą dobę, co nie jest bez znaczenia dla współczesnego klienta — podkreśla Michał Florkiewicz, dyrektor sklepów convenience w Carrefour Polska.

Carrefour ma w Polsce prawie 900 sklepów — od hipermarketów po franczyzowe sklepy osiedlowe, próbuje też rozwinąć sprzedaż w internecie. W modelu franczyzowym funkcjonuje około 600 placówek sieci, z czego 60 działa na stacjach paliw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy