Castorama szykuje wielki magazyn w Strykowie

opublikowano: 11-04-2017, 14:50
aktualizacja: 11-04-2017, 14:52

Panattoni Europe zbuduje magazyn o powierzchni 100 tys. mkw dla Castoramy Polska.

W Strykowie pod Łodzią powstanie nowe centrum dystrybucyjne sieci marketów budowlanych Castorama Polska. Docelowo powierzchnia centrum dystrybucyjnego wyniesie 100 tys. mkw. Zatrudnienie znajdzie w nim ok. 300 osób. Inwestycja  będzie prowadzona w dwóch etapach. Realizacja pierwszej – obejmującej 50 tys. mkw – rozpocznie się w kwietniu 2017 r. z zakończy w listopadzie. Magazyny wybuduje Panattoni Europe. Castorama maj już tam magazyn wybudowany przez Panattoni.

ARC

- Lokalizacja w samym centrum Polski, gdzie przecinają się najważniejsze szlaki komunikacyjne, doskonale odpowiada potrzebom firmy, która działa w wielu z regionach kraju i potrzebuję dostępu do szybkiego połączenia drogowego z innymi państwami. – mówi Robert Dobrzycki z Panattoni Europe.

Castorama należy do grupy Kingfisher, działającej w 11 państwach. Nowy magazyn nie tylko wesprze obsługę dostaw do polskich sklepów, ale też pozwoli na konsolidację dostaw od polskich firm do wszystkich sklepów sieci grupy Kingfisher w Europie Zachodniej. Będzie również pełnił funkcję magazynu regionalnego dla części produktów kierowanych do Rumunii i Rosji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane