CBOS: Kwiecień przyniósł poprawę nastrojów społecznych

Internet Securities
opublikowano: 21-04-2005, 12:59

Po pogorszeniu nastrojów, jakie odnotowano w marcu, kwiecień przyniósł poprawę nastrojów społecznych, zwłaszcza ocen ogólnej sytuacji w Polsce, podało w komunikacie w czwartek Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS).

Po pogorszeniu nastrojów, jakie odnotowano w marcu, kwiecień przyniósł poprawę nastrojów społecznych, zwłaszcza ocen ogólnej sytuacji w Polsce, podało w komunikacie w czwartek Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS).

Według CBOS, w kwietniu 25% badanych (wzrost o 5 pkt proc.), uważa, że sytuacja w kraju zmierza w dobrym kierunku, jednak nadal 62% (spadek o 6 pkt) ankietowanych jest przeciwnego zdania. Pomimo widocznej poprawy opinii w stosunku do marcowego załamania nastrojów, wyniki te nie są jeszcze tak dobre jak na początku b.r.

W kwietniu poprawiły się również oceny sytuacji politycznej w Polsce. Wciąż 69% badanych (spadek o 5 pkt) uważa ją za złą, nadal jednak 4% ankietowanych (wzrost o 1 pkt) ocenia ją pozytywnie. Sytuacja polityczna wydała się obojętna 21% badanym (wzrost o 4 pkt), podano.

Kwiecień jest także miesiącem minimalnego polepszenia ocen sytuacji gospodarczej, a liczba opinii negatywnych spadła o 4 punkty do poziomu 50%. Nieznacznie wzrosła też liczba ankietowanych, która określa ją jako dobrą 13% (wzrost o 2 punkty). Nadal jednak 32% ocenia ją jako przeciętną (wzrost o 1 pkt), czytamy w raporcie Centrum.

CBOS przeprowadził badanie 1-2 kwietnia i 9-10 kwietnia na reprezentatywnej próbie losowej 1100 dorosłych mieszkańców Polski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane