CD Projekt dla odważniejszych

opublikowano: 25-07-2018, 22:00

26 lipca do obrotu na warszawskiej giełdzie wejdą certyfikaty ING Turbo, dla których instrumentem bazowym będą akcje CD Projektu.

Na początek dostępne będą dwa takie certyfikaty — jeden z ceną emisyjną 6,25 zł, drugi — 4,95 zł. Mnożnik wynosi 0,1, co oznacza, że 10 certyfikatów odpowiadać będzie jednej akcji producenta gier. Oznacza to też, że dźwignia sięgnie 2 i 4. Wzrost lub spadek kursu akcji o 1 proc. przekładać się będzie na — odpowiednio — 2- i 4-procentową zmianę kursu certyfikatu. Będzie to więc instrument dla inwestorów świadomych podwyższonego ryzyka. Każdy z certyfikat ma wbudowany mechanizm stop loss, nazywany barierą. Po jej osiągnięciu dochodzi do automatycznego wygaśnięcia certyfikatu i zakończenia możliwości handlu.

Barierą dla certyfikatu z ceną 6,25 zł jest 165 zł, dla wersji z ceną 4,95 zł — 180 zł. Poziom bariery modyfikowany jest przez bank raz w miesiącu — w pierwszym dniu roboczym. Certyfikaty dostępne będą w ofercie rodzimych biur maklerskich.ING Bank ma ich w ofercie kilkadziesiąt, a instrumentami bazowymi są akcje rodzimych spółek z WIG20, indeksu giełdowe, akcje wybranych spółek zagranicznych (jak Apple, Alphabet czy Volkswagen), a także surowce i kontrakty terminowe. Inwestor, kupując certyfikaty ING Turbo, ponosi koszty finansowania, na które składają się koszt kapitału (3 proc. w skali roku) i marża (3,5 proc.). Kupno certyfikatu typu Short (zarabiającego, gdy notowania spadają) wiąże się z kosztem marży (3,5 proc.), ale pomniejszonym o 3 proc. przychodów odsetkowych. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu