Czytasz dzięki

Celownik "Rubin" nagrodzony przez MON

MEJ
opublikowano: 27-05-2015, 08:00

Ministerstwo Obrony Narodowej jako jedno z najlepszych wdrożeń pracy naukowej w przemyśle obronnym uznało wytworzony przez PCO SA i WAT celownik termowizyjny SCT "Rubin".

SCT "Rubin"
Zobacz więcej

SCT "Rubin" PCO SA

W dniu 26 maja 2015 roku, podczas konferencji Nauka – Przemysł – Obronność, PCO S.A. wspólnie z Wojskową Akademią Techniczną, otrzymało nagrodę II stopnia w konkursie na najlepszą pracę naukową i wdrożenie z obszaru obronności, za

W trakcie konkursu na najlepszą pracę naukową i wdrożenie z obszaru obronności zorganizowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej podczas konferencji Nauka – Przemysł – Obronność 26 maja br., PCO SA i Wojskowa Akademia Techniczna otrzymały nagrodę II stopnia za strzelecki celownik termowizyjny SCT „RUBIN”. Celownik ten został już nagrodzony Medalem Europejskim i wyróżniony branżową nagrodą DEFENDER.

Strzelecki celownik termowizyjny SCT „RUBIN” to urządzenie przystosowane do obserwacji oraz prowadzenia ognia z broni ręcznej. Umożliwia wykrycie i identyfikację celów bez względu na warunki oświetlenia oraz niekorzystne warunki atmosferyczne. Urządzenie SCT dodatkowo wyposażone jest w zewnętrzny wyświetlacz nahełmowy dający strzelcowi dużą swobodę operowania celownikiem w pewnej odległości od oka (np.: możliwość prowadzenia obserwacji i strzelań „zza węgła”). Posiada również funkcję oszczędzania energii. SCT „RUBIN” znajduje się na wyposażeniu Wojska Polskiego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MEJ

Polecane