Centernet ruszył pro forma

Magdalena Graniszeska
opublikowano: 02-06-2009, 00:00

Spółka Midasa uruchomiła sieć komórkową. Usługami pochwali się dopiero latem.

Spółka Midasa uruchomiła sieć komórkową. Usługami pochwali się dopiero latem.

Centernet, spółka zależna NFI Midas, wystartowała z siecią komórkową. Ale jeszcze nie ze świadczeniem usług.

— Chcieliśmy po prostu udowodnić, że wywiązaliśmy się z zobowiązań wobec Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) — mówi Grzegorz Tomczyk, wiceprezes Centernetu.

Co to znaczy w praktyce? Na razie karty SIM można kupić przez internet. Firma oferuje w ten sposób abonament, w którym minuta połączenia kosztuje 0,45 zł. Z właściwą ofertą, czyli usługami masowymi, ruszy później, ale jeszcze tego lata. Brand Centernet nie zagrzeje miejsca na rynku, Firma zamierza bowiem uruchomić trzy marki: w Rodzinie — skierowaną do społeczności katolickiej skupionej wokół Radia Maryja, brand dla wędkarzy oraz markę Extreme. Zarząd nie kryje, że na razie nie spodziewa się szturmu klientów.

— Pracujemy nad kolejnymi markami, też dostosowanymi do potrzeb konkretnych społeczności. Nie zależy nam na konkurowaniu z innymi operatorami ceną, ale idealnym sprofilowaniem usług — twierdzi Wojciech Palukiewicz, prezes CenterNetu.

Pozwoli to spółce wypełnić obietnice. Po pierwsze — mieć 500 tys. klientów na koniec 2009 r. Po drugie — osiągnąć w tym czasie dodatni zysk EBITDA.

— Zysk jest możliwy, ponieważ realizujemy niskokosztowy model rozwoju biznesu. Z pobieżnych szacunków wynika, że — nie licząc licencji — cały projekt pochłonął do tej pory około 10 mln zł — wyjaśnia Grzegorz Tomczyk.

Warunki koncesji wymagają również, by do końca roku Centernet pokrył własną siecią 15 proc. populacji kraju. Z tym wymogiem spółka też nie zamierza się spóźnić.

— Infrastruktura jest w fazie projektowej. W planach założyliśmy nawet bezpieczny poziom 20 proc. pokrycia na koniec roku. Trzy maszty już stoją w Toruniu. Pozostałe będą budowane głównie w dużych miastach — zapowiada Grzegorz Tomczyk.

Źle wygląda natomiast terminowość prac konkurenta — Mobylandu, który też pracuje nad uruchomieniem usług jako operator komórkowy. Wczoraj UKE zgodził się dać mu dodatkowe trzy miesiące na uruchomienie sieci — do 30 sierpnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Graniszeska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy