Centra handlowe się bronią

WIS
opublikowano: 22-12-2010, 09:22

Polska Rada Centrów Handlowych skrytykowała ranking najlepszych i najgorszych centrów handlowych.

Wielkie emocje wzbudził pierwszy ogólnopolski ranking  centrów handlowych, oparty na badaniu opinii najemców, który opublikowało niedawno Polskie Stowarzyszenie Najemców Powierzchni Handlowych (PSNPH). Reprezentująca branżę Polska Rada Centrów Handlowych (PRCH) w obszernym komentarzu nie szczędzi krytycznych uwag pod adresem rankingu.

"Po dogłębnym zapoznaniu się z opublikowanym przez PSNPH rankingiem oceniamy, że publikacja rankingu działa na niekorzyść członków PRCH: sieci handlowych, centrów handlowych i uderza w reputację całej branży" — pisze w oświadczeniu PRCH.

Według tej organizacji, wyniki rankingu są niewiarygodne i niereprezentatywne, m.in. dlatego, że do badania zaproszono około 205 sieci handlowych co stanowi około 45 proc. rynku sieci w Polsce, a ankietę wypełniły jedynie 44 firmy, co reprezentuje mniej niż 10 proc. Poza tym PRCH zwraca uwagę na fakt, że ocenie poddanych została tylko część z blisko 350 centrów handlowych.

"W badaniu nie ma informacji o kryteriach doboru centrów, co może rodzić przypuszczenia o stronniczość ich wyboru" — podnosi PRCH.

Co na to najemcy?

— Dziwne, że PRCH nie zgłaszała żadnych zastrzeżeń wcześniej, gdy jedno z wydawnictw branżowych opublikowało pozytywną część rankingu. Jesteśmy jednak wdzięczni za te krytyczne uwagi. Dzięki nim kolejna edycja rankingu będzie lepsza — mówi przedstawiciel najemców pragnący zachować anonimowość.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WIS

Polecane