Centra wysyła do fabryk Forda

Paweł Mazur
opublikowano: 11-04-2002, 00:00

W maju poznańska Centra rozpocznie dostawy akumulatorów do fabryki Forda w Southampton w Wielkiej Brytanii. W tym roku na ten rynek trafi około 200 tys. akumulatorów. 70 tys. będzie przeznaczonych na pierwsze wyposażenie Forda Transita, a 130 tys. znajdzie się w sieci serwisowej koncernu. Nie jest wykluczone, że kontrakty na dostawy akumulatorów dla Forda zostaną zawarte na najbliższe 2-3 lata, minimum po 200 tys. akumulatorów rocznie.

Kontrakt eksportowy spółki wiąże się z restrukturyzacją fabryk Exide Technologies, inwestora strategicznego Centry, który w ramach oszczędności zamyka fabryki o wysokich kosztach produkcji. Poznańska spółka jest właśnie w trakcie przejmowania brytyjskiej fabryki wraz z jej tamtejszym rynkiem.

W tym roku Centra chce wyprodukować około 3,3 mln akumulatorów wobec 2,8 mln w 2001 r. W roku ubiegłym około 64 proc. produkcji Centry trafiało na eksport.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Mazur

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu